Forum Magazynu Perkusista

Forum perkusistów
Obecny czas: 22 Lis 2017 16:46

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
open
 Temat postu: Stopa pojedyncza czy podwójna?
PostWysłany: 29 Paź 2009 00:16 
Pałker
Awatar użytkownika

Jak sądzicie lepiej grać, na twinie czy na pojedynczej stopie?

Sam osobiście wole pojedyncza, chociaż blasty na twinie są niesamowite, jak Wy sądzicie?

seban666
 Temat postu: Re: Stopa pojedyncza czy podwójna?
PostWysłany: 29 Paź 2009 00:45 
Perkman
Awatar użytkownika

Jako grający na twinie powinienem powiedzieć "Kupujcie Twina" ale z autopsji wiem,że granie na pojedyńczej bardziej rozwija możliwości i skupia uwagę na stopie i werblu,natomiast zaczynając od twina każdy skupia się na tym,żeby grać jak najszybciej i cała uwaga skupia się tylko i wyłącznie na tym,po pewnym czasie wszystkie techniki werblowe idą w zapomnienie...tak było w moim przypadku,dlatego żałuje,że nie zacząłem grać na pojedyńczej,oczywiście bez przesady,gram na twinie i zapiżdzam całkiem zacnie,ale ucierpiał na tym werbel...oczywiście nie wszyscy bębniarze mają ten sam problem,niemniej pewnie dość często tak się dzieje

Peace
PostWysłany: 29 Paź 2009 15:51 
Pałker
Awatar użytkownika

Na początku pojedyncza, potem gdy bębniarz w miarę opanuje grę na niej, podwójna :]

Dwie rzeczy są nieograniczone ? wszechświat i ludzka głupota. Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności.

Albert Einstein

aDrummer
PostWysłany: 30 Paź 2009 11:42 
Człowiek-Metronom
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tłuszcz
Peace napisał(a):
Na początku pojedyncza, potem gdy bębniarz w miarę opanuje grę na niej, podwójna :]

Podzielam tą opinię. Na początku chyba warto opanować jedną stopę, a z podwójną zacząć później. Inaczej tak jak wspomnial seban666 można coś "pominąć".

Peace
PostWysłany: 30 Paź 2009 16:00 
Pałker
Awatar użytkownika

Lecz gdy ma się nauczyciela który pilnuje techniki, można kupić od razu twina, jak coś to może naprostować ucznia. A jeśli się sensownie ćwiczy na podwójnej (np. Paradille) zamiast najpospolitszego grania jak najszybciej to można sobie usprawnić nieźle stopy :)

Dwie rzeczy są nieograniczone ? wszechświat i ludzka głupota. Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności.

Albert Einstein

Ar
PostWysłany: 30 Paź 2009 17:59 
Człowiek-Metronom
Awatar użytkownika

Ja dopiero tydzień temu zacząłem grać na podwójnej a gram ogólnie prawie 3 lata. Cóż prawda jak wyżej panowie wspomnieli lepiej zacząć na pojedynczej i skupić się na rudymentach, później będzie o wiele łatwiej. Z przesiadką na podwójną też aż tak strasznie nie jest.

Harry
PostWysłany: 07 Lis 2009 11:59 
Pałker
Awatar użytkownika

Dokładnie tak samo myślę.Nie wszystko na raz.Później człek sam wie,że nadszedł czas :twisted: :lol:

pulek2
PostWysłany: 16 Lis 2009 18:51 
Człowiek-Metronom
Awatar użytkownika

Bezapelacyjnie podwójna. Przynajmniej nie odczujemy później różnic grając obiema stopami i nie powiemy: "Ahh mogłem kupić sobie podwójną to bym teraz grał sprawnie dwiema nóżkami" Granie na jednej rozwija tylko daną kończynę, co przy przejściu na twina może stwarzać problem gdyz nie będziemy umieli zagrać np. równego karabinka.. Wszelkie ćwiczenia na ręce można rozłożyć też na stopy.

Ar
PostWysłany: 16 Lis 2009 20:04 
Człowiek-Metronom
Awatar użytkownika

pulek2 napisał(a):
Bezapelacyjnie podwójna. Przynajmniej nie odczujemy później różnic grając obiema stopami i nie powiemy: "Ahh mogłem kupić sobie podwójną to bym teraz grał sprawnie dwiema nóżkami" Granie na jednej rozwija tylko daną kończynę, co przy przejściu na twina może stwarzać problem gdyz nie będziemy umieli zagrać np. równego karabinka..

No właśnie.. większość młodych napaleńców skupia się karabinkach na twinie zaniedbując technikę werblową, która ma fundamentalne znaczenie w rozwoju sztuki perkusyjnej.

pulek2
PostWysłany: 16 Lis 2009 21:22 
Człowiek-Metronom
Awatar użytkownika

Nie chodzi mi tutaj właśnie o napaleńców, którzy młócą karabinki. Chodzi mi o to, że podwójna stopa równomiernie rozwija obie kończyny, a tak jak napisałem werblowe wprawki można sobie przenieść na stopki i ćwiczyć.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości