Forum Magazynu Perkusista

Forum perkusistów
Obecny czas: 21 Lis 2017 23:06

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Dryf
 Temat postu: Czarcie Kopyto - pierwsza polska stopa perkusyjna
PostWysłany: 24 Sty 2011 12:14 
Garotłuk
Awatar użytkownika

Dobra to teraz o konkretach.
Miałem okazje obstukać tę stopkę, wraz ze Zbyszkiem z Behemotha. W sumie to to były jego stopy. Opowiem o pojedyńczej stopie. Ogólnie rzecz biorąc, napewno jest to najabardziej masywna stopa z wszystkich dostępnych na rynku. Masywna- nie mylić z nieporęczna. Przede wszystkim, mam mnóstwo opcji, ustawień, których nie ma w innych stopach. M. in. regulacja odległości uchwytu do centrali bez zmiany odległości całej platformy od naciągu. to w sumie mi najbardziej podbiło serce. Nie bede tutaj wszystkich opisywać, bo zabrakło by mi godziny. Jakość wykonania- panowie, widać że polak potrafi bo stopach naprawdę jest wykonana raz że z wysokich jakości stopów aluminium, dwa że z strasznie wielka dokładnościa. Co niweluje podatność na powstawanie luzów. Łożyska to samo- praktycznie zerowy opór. Fajne jest również rozwiązanie z wyfrezowanymi podziałkami (na głównym przegubie) dzięki którym można idealnie w obydwu stopach wyregulować poszczególne odległości/wysokości etc.Prawdę mówiąc o plusach za dużo mówić. Minusy- bijak jest zbyt masywny i ciężki, powoduje szybkie powstawanie dziur w naciągach. Polecam od razu wymienić go na jakiś inny, lżejszy. Co do wybierania stopek- nie ma recepty na to że któraś jest lepsza , bardziej uniwersalna etc.. Po prostu każdemu perkusiście pasuje inna stopa, polecam przed wyborem zalatwic sobie pare egzemplarzy z różnych firm i ograć je. Sprawdzicie która wam najlepiej leży- i to jest gwarancja że nie wywalicie kasy w błoto.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość